BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip pirkti eBay

eBay yra didelis internetinio aukcijono (varžytinių) puslapis. Realiai eBay nieko neparduoda - tai yra tik tarpininkas tarp pardavėjo ir pirkėjo…

Kokį puslapį pasirinkti
Aš paprsatai naudoju eBay.com (Amerikos portalą) arba eBay.co.uk (D.Britanijos). Paprastai didelio skirtumo tarp šalių nėra, nes didesnes siuntimo išlaidas atsveria mažesnės prekės kainos eBay.com, konvertuojant JAV dolerius į litus (patartina sekti dolerio kursą ir nutaikyti mažiausią vertę). Paprastai knygas siųstis gaunasi pigiau iš eBay.com, o kitus daiktus - iš eBay.co.uk (ne Europos Sąjungos nariams taikomas muitas.
Noritn pirkti, reikia registruotis eBay (kaip pazyzdį naudosiu eBay.co.uk).

Kaip pirkti?
 Per paiešką susirandama norima prekė. Labai patogu naudotis kategorijomis (knygos, DVD ir t.t.). Nemažai pirkėjų pardavinėja prekes lokaliai (pvz., US Only). Todėl pradžiai reikia ieškoti tarp “Items available to: All Countries”. Bet visada galima susisiekti su pardavėju ir dažniausiai apie 70% jų sutinka siųsti “international” (t.y. ir į Lietuvą).

Būna keli variantai pardavinėjamų daiktų: daiktai kuriuos galima iš karto nusipirkti, daiktai aukcione ir keletos daiktų aukcionai.
a) Iškarto nuperkami daiktai - nėra aukciono, sumokama tiksli nurodyta pinigų suma ir daiktas išsiunčiamas.
b) Kelių daiktų aukcionas - pardavėjas aukcijono būdu pardavinėja kelis vienodus daiktus. Taip galima pirkti vieną ar daugiau daiktų. Pirkėjas stato (angl. “bid”) savo sumą ir tikisi, kad kiti statys mažiau arba visiems užteks prekių.
Pavyzdys: tarkime, parduodami 5 CD. Pradinė vieno CD kaina 1$. Pirkėjas A perka 2 CD po 1$. Pirkėjas B perka 2 CD po 2$, C - 1 CD po 2$, D - 1 CD po 3$. Prekes gaus tik tie kurie daugiausiai mokėjo:

D: 1 - 3$
C: 1 - 2$
B: 2 - 2$
A: tik 1 CD po 1$. (kadangi daugiau jų neliko).

Jei statymai vienodi, prioritetą turi tas pirkėjas, kuris anksčiau pastatė sumą.

Plačiau

Kas stato daugiau, tas laimi

Statymo suma automatiškai kyla. Tai reiškia, jei už 1$ kainuojančią CD pastatėte 99$ tai jei niekas nepirks daugiau, tai kompaktas bus Jūsų už 1$. Bet jei atsiras konkurentas it pastatys 9$, tai eBay sistema, atsižvelgdama į Jūsų pastatytą limitą padidins sumą, kad viršytų einamąją sumą. Taigi CD nusipirksite už 10$. Galima ir pačiam aktyviai dalyvauti aukcione ir statyti sumas gyvai (yra netgi speciali programa kuri automatiškai bando nupirkti daiktą paskutinę sekundę). Bet kai aukcionas vykstą savaitę laiko visko gali atsitikti.

Atsiskaitymas

Nupirkto daikto suma dažnai neiskaičiuoja siuntimo išlaidų (shipping and handling, S&H). Šias sąlygas ir apmokėjimo variantus reikia suderinti su pardavėju prieš perkant daiktą.

Pinigai paprastai mokami į priekį. Tai rizika, bet nėra kur dingti. Reikia žiūrėti, ar pardavėjas turi teigiamus atsiliepimus (positive feedback). Tokiems pardavėjams jų “vardas” yra svarbiau negu keli pavogti doleriai. Taip pat reikia žiūrėti, kad pardavėjas būtų senai registruotas (Caveat Emptor). Reikia labai atidžiai skaityti daikto aprašymą - galima nusipirkti fotoaparato korpusą, mobilaus “displėjinį” muliažą ar panašiai. Taip pat yra populiarus terminas “Sold as is”- tai reiškia, kad daiktas netestuotas ir pardavėjas už nieką neatsako. Tai katės pirkimas maiše. Tačiau perkant “as is” galima nusipirkti ir visai veikianti daiktą. Kartais užtenka minimalaus remonto ir turite koki brangiausią įrenginį už 20 žalių… Jei papuls kažkoks įtartinai pigus daiktas iš naujo pardavėjo, ir dar reialauja mokėjimo banko čekiu - tai bus labai didelė tikimybė, kad tai apgaulė.

Pavyzdys. Sutarėt su pardavėju siuntimo išlaidas ir laimėjot aukcioną. Dabar reikia apmokėti. Daugelis pardavėjų siūlo PayPal paslaugą. Ji paprasta ir greita. Tereikią turėti kreditinę kortelę arbą Visa Virtuon. Visa Electron netinka.

Jei sumokėti kortele nepavyksta, galima sumokėti banko čekiu. Reikia eiti į savo banką (geriausiai į SEB VB) ir užsisakyti banko čekį. Jis jums kainuos papildomai 10-15Lt. Bankas per kelias dienas išrašys jums vardinį čekį, kurį dedat į voką ir siunčiat pardavėjui.

Rizika

Na, jau sumokėjot… O dabar laukti, laukti ir dar karta laukti. Kol paštas atgabens jūsų prekę. Jei prekė mažavertė ar iš Eurpos Sąjungos ir nėra labai sunki ir didelė, tai jūsų paštininkas atneš ir galbūt įgrūs į pašto dėžutę. Čia priklauso nuo jūsų santykių su paštininke.

Nupirkus daiktą, dar neaišku ar jūs jį gausit. Juk daiktas keliauja per paštą, o siuntiniai kartais dingsta. Ypač jei siunčiama tokiu paštu, kuris neleidžia sekti siuntos kelio per internetą ir nėra draudimo. Iš pardavėjo nieko nepeši - jis turi išsiuntimo kvitus. O tie siuntėjai, kurie leidžia viską kontroliuoti kainuoja labai brangiai. Palyginkit UPS ir paprašto pašto įkainius.

Jei prekė ne iš EU ir turi vertę su persiuntimo išlaidom daugiau kaip 160Lt, tai ruoškitės atiduoti dalį valstybei. Valstybė jums priskaičiuos 18% PVM ir 3,5% muito. Apmaudu, kad į daikto vertę įskaičiuojamos transporto (pašto!) išlaidos. Ir skaičiuojamas PVM už svetimos šalies pašto paslaugas.

Kad sumažintumėte mokesčius, rekomenduojama paprašyti pardavėjo, kad jis į siuntinį įdėtų sąskaitą su mažesne suma. Sąskaita (invoice) bus kaip pagrindinis dokumentas pagal kurį bus skaičiuojami mokesčiai. Jei nėra sąskaitos, siuntinys vertinamas pagal “žalio lapuko” (forma K5) įrašus.

Rodyk draugams

Komentarai (26)

 1. sabekevicius:

  nu neblogai paaiskinta,bet ra apmokestinama preke jei as tarkim ja nupirkau is US ???

 2. kestas:

  Sveiki, noreciau daugiau suzinoti is jusu apie ebay ar butu galimybe gauti jusu skype ar elektronini pasta?

 3. Anonimas:

  Mr.R labai prasau padek

 4. Anonimas:

  netycia pasirinkau dvi vienodas prekes ebay. kaip man viena atsaukti? visur jieskojau bet nerandu kad butu kur nors atsaukti uzsakyta preke.

 5. usahi:

  hmm..kazi kaip man daryt jei as noriu peruka pirkt? turiu lygiai pinigu… na,anglu kalba pusiau velnio moku… gal kas galetu padet patart kaip man nupirkt? mano el.pastas meet-cosplay@inbox.lt buciau labai dekinga

 6. orbita:

  labai idomu-o kaip suzino,kiek as sumokejau uz preke,kad mane apmokestintu?juk niekur nedeklaruojama ant siuntinio,kiek uz ji sumoketa(uz preke)?!!:)
  manau,cia biski nugrybauta?

 7. Sveikas gal gali i skype parasyti turiu klasimu ir reikia pakalbeti

  l0tuslt

 8. pirkejas:

  Ar normalu kad perkant batus shipping is ebay.com kainuoja 30$? ar reikia bandyti tartis su pardaveju kad siustu kaip gift?

 9. 123:

  “orbita:
  labai idomu-o kaip suzino,kiek as sumokejau uz preke,kad mane apmokestintu?juk niekur nedeklaruojama ant siuntinio,kiek uz ji sumoketa(uz preke)?!!:)
  manau,cia biski nugrybauta?”
  cha tu grybauji, jie raso kaina VISADA ant daikto kai siuncia bet kokiais budais

 10. o jeigu pvz nori batus $112.50 Time left: 24 m kaip cia pirkt as nesuprantu

 11. modestas:

  sveiki o atsiskaitant uz preke reikia tureti butinai paypal kortele

 12. Ebayer:

  Ebay naudojuos jau antri metai. Galiu patarti viena: Jeigu nenorite sugaisti labai daug laiko grazindami prekes,nepirkite aprangos(manau supratore apie ka as / batai,striukes na ir t.t).
  Jeigu turite klausimu,galite drasiai rasyti man i skype: ncsoft.

 13. Ak:

  Jei kas susidūrė su parsiuntimo kliūtimis, rekomenduoju http://www.viaddress.com/; tai kaip tarpininkas. jei jūsų prekės nesiunčia į Europą ar siunčia tik Amerikoje. Pristatymo kainos taip pat padorios. Galima užsisakinėti iš begalės amerikos tinklapių ir gauti juos į Lietuvėlę :)
  Rekomenduoju- pati išbandžiau.

 14. Simas:

  kaip reikia pirkti nenaudojant
  paypal?

 15. Agne:

  Labas , o gal zinai apie pirkima pvz motoroleriu ? Ir kaip geriau preke butu parsisiusti i lt!?

 16. Ernestas:

  Jei kam sunkiau orientuotis ebay labirintuose, išbandykit ebay kainų skaičiuoklę http://www.tarpininkas.eu/?kaina
  Iš bet kokio eBay puslapio ištraukia prekių ir siuntimo į Lietuvą kainas litais. Išbandyta.

 17. Galiu rekomenduoti tikrai gerą el.knygą apie e-bay.Knyga yra http://www.pirkebay.lt Išmokau pati, nereikia tarpininkų paslaugų dabar.

 18. As noriu parsisiusti is ebay makiazo sepeteliu rinkini. Ir pasitikrinau kiek turetu kainuoti siumtimo islaidos http://www.tarpininkas.eu/?kaina ir man ismete kad papildomai reikes sumoketi tik 5.00Lt. Ar tai gali buti tiesa??Bukit geri patarkit. Mano pasto adresas agne1996–@one.lt.

 19. Toma:

  Sveiki, gal kas esate susidūrę su panašia problema. Užsisakiau prekę, sumokėjau per paypal, bet įėjus i My Ebay, ties ta preke rodo kad laukiama apmokėjimo, paypale taip pat rašo Unclaimed. Mano sąskaitoje pinigai už tą prekę yra rezervuoti. Tai ką man patartumėt daryti? Ar dar reikia laukti, ar reikia atšaukti apmokėjimą, nes paypale po šia preke yra mygtukas Cacel Payment. Visada apsipirkinėjimas vykdavo sklandzžiai, todėl šį kartą nežinau ką daryti ;) Lauksiu atsakymo ;)

 20. konglomeratas:

  Yra geresnis puslapis ir mažesnėm kainom nei ebay, juolab kad siuntimas nemokamas, siūlau apsilankyti http://www.tinydeal.com/index.php?main_page=index&sk=13702047y8

 21. Saulius:

  Dabar jau kiekvienas moka apssipirkinėti paypal, bet vis dėl to perkant brangesnes prekes ne iš ES labiau apsimoka naudotis tarpininkais, nes tada nereikia mokėti mokesčių. Pats tokiais atvejais naudojuosi tarpink.lt paslaugomis, jie nusiunčia prekę į Britaniją, o iš ten į Lietuvą.

 22. Galiu parekomenduoti elektroninę knygą apie ebay, man labai padėjo, kaip pradedančiai- http://pirkebay.lt/

 23. Elvyra:

  sveiki,noriu uzsisakyti suknele is ebay.com,bet ten reikia siusti savo ismatavimus,kad pagal mane pasiutu norima suknele,bet as nezinau,kaip tai padaryt. Kaip pervesti pinigus,parinkti spalva,viskas aisku,o kaip issiusti lentele su ismatavimais nesuprantu. Gal kas siunte,kaip tai daroma?

 24. Elvyra:

  As knygoja neradau,man reikiamos informacijos. gal kas siuntesi is ebay.com vestuvine suknele? kaip issiusti pardavejui lentele su savo ismatavimais?

 25. Silvija:

  O pristato prekes kurjeriai Lietuvoje pirktas iš ebay?

 26. Brutė:

  Ar pristato prekes kurjeriai Lietuvoje pirktas iš ebay?,pvz.aš noriu užsisakyti kvepalus 30 svarų, kiek iš viso man kainuos kvepalai su visais mokesčiais ir pristatymu?

Rašyti komentarą